Co jest najważniejsze przy projektowaniu wnętrza restauracji?

Dobra restauracja może szczycić się nie tylko doskonałym jedzeniem, ale i zachęcającym wnętrzem. Odpowiedni klimat uzyskany dzięki przemyślanej aranżacji pozwoli restauracji na zwiększenie liczby klientów, a tym samym rozwój firmy. Ze względu na liczne szczegóły oraz detale techniczne, jakich wymaga wnętrze restauracji, najlepiej by projekt stworzył wykwalifikowany projektant wnętrz. Jest to o tyle specyficzna przestrzeń, że poza estetyką, kluczową rolę odgrywa w niej funkcjonalność. Goście muszą czuć komfort, spędzając tam czas, a obsługa i pracownicy swobodnie się po niej przemieszczać. Dużą rolę w budowaniu charakteru przestrzeni powierzchni restauracyjnej tworzą więc dodatki, światło, nagłośnienie oraz rozwiązane usprawniające funkcjonalność. 

O czym pamiętać projektując wnętrze restauracji?

Poza jedzeniem, goście restauracji zapamiętają i ocenią ją zgodnie z odczuwanym komfortem i klimatem wnętrza. Dlatego też już na etapie tworzenia projektu i dobierania stylu, należy wziąć pod uwagę kilka zależności.

  1. Tworząc koncepcję wnętrza restauracji, warto w pierwszej kolejności zastanowić się nad oczekiwaną ilością miejsc siedzących i ewentualną obecnością baru, a jednocześnie miejsc stojących.
  2. Poza tym należy wziąć pod uwagę ilość, odcień i rozmieszczenie świateł. Zimne światło nada wnętrzu charakteru innego niż ciepłe. W przypadku biznesu warto również wziąć pod uwagę energooszczędne źródła światła.
  3. Zdecydowana większość restauracji decyduje się na muzykę w tle, podczas obecności gości. Wybranie miejsca na nagłośnienie będzie kluczowe dla późniejszego komfortu słuchania w lokalu. Dlatego właśnie należy wziąć to pod uwagę już na etapie tworzenia projektu.
  4. Poza rozmieszczeniem ilości stołów, spełniających oczekiwania co do liczby klientów, warto zastanowić się nad wygodnymi przejściami. To usprawni pracę obsługi i pozwoli gościom z wózkami dziecięcymi bez przeszkód dojść do stolika.
  5. Naturalnie należy pamiętać również o dodatkach, nadających stylu oraz roślinach, które nadadzą wnętrzu życia.

Artykuły