4 pomysły na niebanalne schody

Schody są obowiązkowym elementem piętrowej przestrzeni, a bez nich przemieszczanie się między poziomami byłoby niemożliwe. Warto jednak podejść do aranżowania wnętrza w sposób kreatywny i poza podstawową funkcją, nadać im dodatkową – dekoracyjną. Schody o nietypowym stylu mogą całkowicie zmienić charakter wnętrza, nadać mu ciekawego wyrazu i wyróżnić je na tle innych.

Należy pamiętać jednak, że jest to na tyle ważna część mieszkania czy domu, że wszelkie większe zmiany w ich obrębie powinny mieć miejsce po uprzedniej konsultacji ze specjalistą. Dodatkowo, dobry projektant wnętrz, dzięki swojemu doświadczeniu nie tylko jest w stanie stworzyć niebanalny projekt, dostosowany do konkretnego wnętrza, ale i rzetelnie oszacować na ile możliwe jest spełnienie ewentualnej wizji klienta. Pomoc projektanta pozwoli na wprowadzenie w życie nawet niesprecyzowanych, ogólnych zarysów pomysłów, które zrodziły się we właścicielu przestrzeni projektowej.

Jak można zmienić wnętrze przez schody?

Wprowadzenie zmian w już istniejących schodach lub zbudowanie nowych może całkowicie zrewolucjonizować przestrzeń, w której się znajdują. Ważna jest tu odwaga. Nie bójmy się łączyć pozornie nie pasujących kolorów, materiałów i stylów.

1. Jednym z przykładów niebanalnych schodów są pozornie proste metalowe schody z przestrzeni loftowych. Zdecydowanie różnią się one od klasycznych i popularnych rozwiązań, a jednak w ciekawy sposób mogą zmienić każde wnętrze, niekoniecznie w stylu przemysłowym.

2. Jeśli nie chcemy się decydować na całkowite demontowanie schodów drewnianych można pomalować stare. Popularnym rozwiązaniem są teraz odważne, jaskrawe kolory, które przykuwając uwagę mogą stanowić ożywczy element spokojnego wnętrza.

3. Dla odważniejszych posiadaczy mieszkań i domów polecić można schody bez barierek – stopnie przymocowane do ściany, pozbawione tylnej osłony. To doskonałe rozwiązanie w minimalistycznych przestrzeniach.

4. Podobnie sprawdzą się również schody z przeszkloną barierką lub takie w całości z niego wykonane, razem ze stopniami.

Blog

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /wp-content/themes/joannafabicka/single.php on line 51